Adobe Lightroom 5


Kdo se nespokojí s průměrem a chce pracovat ve špičkových programech jistě pokukuje pro programech od společnosti Adobe - tedy konkrétně programem Lightroom. Jde o velmi silný a efektivní nástroj pro správu, katalogizaci a úpravu vašich digitálních fotografií. Zvládá celoplošné i lokální úpravy fotografií a to jak jednotlivě tak pro celou sadu fotek.
V našem kurzu se naučíte jeho ovládání - od založení nového katalogu, přes správnou katalogizaci jednotlivých fotografií. Dále se podíváme na celoplošné úpravy fotografií, ale i na lokální retuše - tedy například odstranění nevzhledného místa na fotce atd. Naučíme se jak správně fotku upravit barevně, jak doostřit, jak prosvětlit stíny a naopak stáhnout výrazná světla. To vše s citem, aby stále fotografie zůstala fotkou a nestala se omalovánkou. A také si můžeme ukázat základy práce se "starším a zkušenějším" bratrem Lightroomu a to s programem Adobe Photoshop.


Co na kurz potřebujete?

Na tento kurz nic nepotřebujete. Lektorův notebook bude připojen na projektor, takže uvidíte všechny úpravy a kroky, které bude provádět. Účastník kurzu si může přinést vlastní notebook a vše trénovat přímo u sebe, ovšem aplikaci Lightroom je potřeba již mít nainstalovanou. 30denní zkušební verzi si můžete pár dní před konáním kurzu stáhnout zde


Délka trvání kurzu: 3 hodiny, začátek 18:00
Místo: STUDIO100, Gorazdova 8, Praha 2
Cena kurzu: 1190 Kč