Základní úpravy fotografií

Termíny a ceny


Na tomto kurz se prakticky seznámíte se základy postprocesu u digitální fotografie.
Ujasníte si, který program na úpravu fotek je pro vás ten nejvhodnější. Ukážeme si práci v nejlepších a nejdostupnějších programech - Zoner Photo Studio, Adobe Lightroom, ale i Adobe Photoshop. Zjistíme, který formát JPEG nebo RAW je pro vás osobně výhodnější. Na co si dát už při focení největší pozor a co naopak lze docela jednoduše zachránit až v počítači. Budeme se věnovat celoplošným úpravám - korekce expozice, doostření, redukce šumu, barevná korekce, ale také lokálním úpravám - odstranění červených očí, odstranění nežádoucího prvku ve fotce apod. Také se dozvíte řadu rad a triků na správu a archivaci fotografií.


Komu je kurz určen?

Jste-li tedy začátečník či mírně pokročilí a začínáte se topit ve svým snímcích, potřebujete jednoduché, praktické a osvědčené triky na co nejefektivnější úpravu svých fotek - pak je tento kurz přesně pro vás.


Co na kurz potřebujete?

Na tento kurz nic nepotřebujete. Lektorův notebook bude připojen na projektor, takže uvidíte všechny úpravy a kroky, které bude provádět. Účastník kurzu si může přinést vlastní notebook a vše trénovat přímo u sebe za předpokladu, že má nainstalované potřebné aplikace jako Adobe Photoshop, Lightroom a Zoner Photo Studio.


Délka trvání kurzu: 3 hodiny, začátek 18:00
Místo: STUDIO100, Gorazdova 8, Praha 2
Cena kurzu: 900 Kč